Iran ma przekazać Rosji drony bojowe

Reklama - Advertisement

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan poinformował, że Rosja ma otrzymać od Iranu setki dronów bojowych. Podczas briefingu w Białym Domu Sullivan zapewnił, że Stany Zjednoczone nadal będą wzmacniać zdolności bojowe Ukrainy.

Jake Sullivan powiedział, że informacje wywiadu amerykańskiego wskazują na to, że Iran przygotowuje się do przekazania Rosji setek bezzałogowych pojazdów powietrznych, z których część to drony bojowe. 

Z naszych informacji Iran ma rozpocząć szkolenie rosyjskich żołnierzy z obsługi tych dronów jeszcze w lipcu – powiedział Sullivan zaznaczajac, że nie ma informacji czy jakieś drony zostały już dostarczone. Doradca Prezydenta USA stwierdził, że zamówienie dronów w Iranie pokazuje, że Rosja ma problemy z własnymi zapasami sprzętu wojskowego. Sullivan zapowiedział dalsze wsparcie militarne Ukrainy. 

Nadal będziemy wzmacniać zdolności Ukrainy do skutecznej obrony i pomagać Ukraińcom udowodnić, że rosyjskie wysiłki wymazania Ukrainy z mapy nie mogą się powieść. 

Sullivan dodał, że to do Prezydenta Zelenskiego należą decyzje kiedy i na jakich warunkach zasiąść do stołu negocjacyjnego z Rosją. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here