NASA pokazuje pierwsze zdjęcie wykonane z teleskopu Webba

Reklama - Advertisement

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA pokazała pierwsze zdjęcie wykonane przez Teleskop Jamesa Webba. Prezentacja odbyła się w Białym Domu z udziałem prezydenta Joe Bidena, wiceprezydent Kamali Harris oraz szefa NASA Billa Nelsona. Wydarzenie obserwował waszyngtoński korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.

Zaprezentowane przez NASA zdjęcie przedstawia odległe w czasie i przestrzeni gwiazdy i galaktyki. Jest na nim światło z okresu niedługo po pierwszym wybuchu. 

To najstarsze, udokumentowane promienie światła w historii Wszechświata z przed ponad 13 mld lat. To trudne do wyobrażenia – komentował Prezydent Stanów Zjednoczonych. Joe Biden dodał, że zdjęcia wykonane za pomocą Teleskopu Jamesa Webba są dowodem na to, że Ameryka jest zdolna do wielkich rzeczy. 

Szej NASA Bill Nelson powiedział, że zaprezentowane w Białym Domu zdjęcie Wszechświata jest najgłebszym i najbardziej szczegółowym zdjęciem, jakie do tej pory wykonano. Dzięki Teleskopowi będziemy w stanie odpowiedzieć na pytania, których nawet jeszcze nie jesteśmy w stanie sformułować. To właśnie się dzieje. Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną w grudniu ubiegłego roku. Koszt projektu wyniósł 10 miliardów dolarów. 

Więcej zdjęć na Twitter: NASA

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here