Biden przesłał do Senatu protokoły akcesyjne do NATO Finlandii i Szwecji

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden przesłał do Senatu USA protokoły akcesyjne do NATO Finlandii i Szwecji. Amerykański przywódca zaapelował do senatorów o niezwłoczną ratyfikację dokumentów. 

W liście do Senatu Joe Biden napisał, że pełna ratyfikacja protokołów pozwoli Szwecji i Finlandii stać się stronami traktatu Północnoatlantyckiego. Prezydent USA tłumaczył, że zgodnie z polityką otwartych drzwi Sojusz może zaprosić do przystąpienia każde państwo, które jest w stanie wspierać zasady traktatu i przyczyniać się do bezpieczeństwa obszaru Północnoatlantyckiego. Finlandia i Szwecja z nawiązką spełniają te warunki ocenił Prezydent USA i wyraził przekonanie, że Finlandia i Szwecja wniosą do Sojuszu znaczący wkład. Przystąpienie Finlandii i Szwecji pomoże w realizacji priorytetów Stanów Zjednoczonych w NATO – napisał Prezydent USA. Joe Biden stwierdził, że biorąc pod uwagę obecne, globalne uwarunkowania zachęca wszystkich sojuszników do szybkiego działania w ich własnych procesach ratyfikacyjnych. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here