USA poparły decyzję Kanady w sprawie turbiny do Nord Stream 1

Samuel Bailey /Wikipedia
Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone poparły decyzję Kanady o przekazaniu Niemcom rosyjskiej turbiny do gazociągu Nord Stream 1, czyniąc wyjątek od sankcji nałożonych na Rosję. Według amerykańskich władz, decyzja ta poprawi bezpieczeństwo energetyczne Europy i utrudni szantaż ze strony Rosji.

Rzecznik Departamentu stanu Ned Price oświadczył, że Stany Zjednoczone popierają decyzję Kanady o pomocy Niemcom w imporcie gazu ziemnego z Rosji, pomimo globalnych sankcji. W któtkim okresie turbina pozwoli Niemcom i innym krajom europejskim uzupełnić rezerwy gazu, zwiększając ich bezpieczeństwo energetyczne i odporność na awarie oraz przeciwdziałać użyciu przez Rosję energii, jako broni – napisał w oświadczeniu Ned Price. Rzecznik Departamentu Stanu dodał, że USA współpracując z Sojusznikami, aby zmniejszyć zależność od rosyjskiej energii i utrzymać presję na Rosję. Analizujemy mozliwośći dalszego zmniejszenia dochodów Rosji z eksportu energii, aby ograniczyć zdolności Rosji do finansowania brutalnej wojny na Ukrainie – dodał Ned Price i zapewnił, że celem USA jest ograniczenie wpływu wojny na Ukrainie na globalne rynki energetyczne i złagodzenie skutków gospodarczych tego konfliktu. 

Zdjęcie: Samuel Bailey /Wikipedia

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here