Jak wrócić do Polski? Szczegóły akcji i pomoc Konsulatu RP w NYC

Polska zamknęła swoje granice dla obcokrajowców z powodu koronawirusa, ale i lotów międzynardowych. Wielu Polaków, w tym mieszkających w USA, ma jednak możliwość wrócić do domu, poprzez program uruchomiony przez polski rząd we współpracy z PLL LOT. Akcja już trwa, a jej szczgóły w Radio RAMPA wyjaśnił Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Jeżeli chcesz wrócić do Polski musisz:

  1. wejść na stronę www.lot.com i jeżeli widzisz, że możesz kupić bilet do Polski – zrób to! Nawet jeżeli masz już istniejący bilet. Kup nowy bilet na lot powrotny, a dopiero poźniej złóż reklamację w LOcie, aby odzyskać pieniądze za niewykorzystany LOT.
  2. zarejestruj się na stronie https://www.lotdodomu.com/ –  rejestrując się pokazujesz, że chcesz wrócić, i na podstawie ilości rejestracji – również w zależności od tego skąd ile osób wykazuje chęć powrotu – organizowane będą kolejne połączenia do Polski. REJESTRACJA NIE JEST RÓWNOZNACZNA Z REZERWACJĄ BILETU – aby zarezerwować/kupić bilet, trzeba korzystać ze strony www.lot.com 

WAŻNE: LOT wykonuje również rejsy z Polski do USA dla obywateli amerykańskich polskiego pochodzenia i posiadaczy zielonych kart, którzy chcą wrócić do USA. Również należy sprawdzać stronę www.LOT.com

Konsul Generalny wyjaśnia dokładnie jak ryczałtowane są loty, jak w chwili obecnej działa Konsulat na Manhattanie i na jaką pomoc mogą liczyć obywatele Polscy w USA.


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here