Jak wyglądała Twoja biblioteka na studiach? Strefa Wiedzy i Innowacji dla łódzkich studentów

Reklama - Advertisement

W budynku biblioteki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otwarto we wtorek Strefę Wiedzy i Innowacji. Znalazł się w niej nie tylko księgozbiór uczelni, ale także jednostki zajmujące się zarządzaniem projektowym i innowacjami. Wartość inwestycji to 19 mln zł.

Metamorfoza, jaką w ciągu ostatniego roku przeszedł budynek biblioteki, polega nie tylko na rewitalizacji wnętrza i wyposażenia, ale także na nadaniu mu nowych funkcji. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możliwe stało się m.in. samodzielne wypożyczanie przy pomocy kiosków, zamawianie książek do książkomatu, oraz zwroty do wrzutni i na półkę szybkich zwrotów. Powstały strefy do nauki indywidualnej i grupowej. Użytkownicy mają m.in. dostęp do komputerów stacjonarnych, samoobsługowych kopiarek i drukarek. Dostęp do bibliotecznej części gmachu jest całodobowy.

– Zebraliśmy doświadczenia na kampusach biomedycznych uczelni na Zachodzie. Wynika z nich, że technologia Gutenberga staje się nieaktualna, zaś wymiana wiedzy w obszarze nauk medycznych jest tak błyskawiczna, że tylko elektroniczny dostęp gwarantuje efektywność – i to uwzględniliśmy w naszym projekcie – zaznaczył kanclerz U.M. Jacek Grabowski.

 

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here