Jazda w samochodzie z dzieckiem – nowe regulacje w NJ

Reklama - Advertisement

1 września w życie wchodzą nowe regulacje dotyczące jazdy samochodem z dzieckiem w stanie New Jersey- chodzi o jazdę z użyciem fotelika dla dzieci.

Od dzisiaj, dzieci do 2 roku życia i do 20 funtów wagi, muszą podróżować w foteliku odwróconym tyłem do kierunku jazdy. Dzieci starsze, do 8 roku życia i 57 cali wysokości, muszą podróżować siedząc na tzw. booster seat.

Nowe regulacje są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w kraju. Wcześniej, decyzja o odwróceniu fotelika tak aby dziecko zwrócone było przodem do kierunku jazdy, pozostawała w gestii rodziców.

Gubernator Chris Christie, który zarządził o zmianach już w maju, podwyższył również wysokość kar: policja może wypisać mandat od $50 do $75 za nie zastosowanie się do nowych zasad.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here