Jedna osoba nie żyje, 22 ranne po tym jak kierowca wjechał w przechodniów na Times Square

Reklama - Advertisement

Jedna osoba nie żyje, 22 osoby są ranne, po tym jak mężczyzna kierujący samochodem Honda Accord, wjechał na chodnik w zatłoczonym Times Square, w czwartek, 18 maja. Samochód nagle zboczył z jezdni, z dużą prędkością wjechał na chodnik, po którym jechał przez trzy ulice, od 42. do 45. ulicy, wzdłuż Siódmej Alei. 

W wyniku wypadku, życie straciła 18-letnia Alyssa Elsman, z miejscowości Portage w Michigan. Jej 13-letnia siostra została raniona. Siedem osób rannych było w stanie cieżkim lub krytycznym, pozostałe ofiary były w stanie dobrym lub stabilnym.

Kierowca samochodu, to 26-letni Richard Rojas, mieszkaniec dzielnicy Bronx, weteran amerykańskiej marynarki wojennej. Policja wykluczyła akt terroryzmu, a sprawca, miał już wcześniej kontakt z prawem – zatrzymywany był za jazdę pod wpływem alkoholu, a także za posługiwanie się nielegalną bronią i nią zastraszanie. Według nieoficjalnych informacji, Rojas wjeżdzając w tłum na Times Square, miał być pod wpływem środków odurzających. Po ewaluacji w Bellevue Hospital, przekazany został w ręce policji, gdzie usłyszał zarzuty.

W sercu Times Square, wybuchła panika i chaos – mieszkańcy Nowego Jorku wiedzą, że już kilkakrotnie samochód wykorzystywany był jako narzędzie do wykonania ataku terrorystycznego, a miasto nasze jest z pewnością na celowniku terrorystów. Z relacji świadków wynika, że restauracje w turystycznej części Times Square, pomimo tego, że szybko wróciły do normalnego funcjonowania, otrzymały mnóstwo telefonów od klientów, którzy odwoływali swoje rezerwacje. Jednak już kilka ulic dalej, na wysokości 34. ulicy i Szóstej Alei, jak przekazali nam świadkowie, Nowy Jork żył swoim życiem. Na ulicach pojawiło się kilku policjantów, ale mieszkańcy miasta zachowywali się spokojnie.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here