Reklama - Advertisement

Wiceprezydent USA Kamala Harris z wizytą w Niemczech, gdzie bierze udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Podczas wystąpień i spotkań będzie podkreślać zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w dalsze wspieranie Ukrainy.

Według oficjalnego planu podróży Kamala Harris w czwartek przybywa do Monachium. W piątek spotka się tam z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i weźmie udział w przyjęciu z członkami delegacji Kongresu USA i sekretarzem stanu Antony’m Blinkenem. W sobotę Kamala Harris wygłosi przemówienie i weźmie udział w dyskusji panelowej. Spotka się ponadto z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem, premierem Szwecji Ulfem Kristerssonem i premier Finlandii Sanną Marin. Podczas wizyty możliwe są dodatkowe punkty.

Kamala Harris przybywa do Monachium z przesłaniem Białego Domu o konieczności utrzymania wsparcia Zachodu dla Ukrainy i przeciwdziałania rosyjskiej agresji mimo wysokich kosztów. “Zaangażowanie Sojuszu we wspieranie Ukrainy jest trwałe, choć wymaga poświęceń” – powiedziała w wywiadzie dla Politico dodając, że Ukraina broni fundamentalnych wartości.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kamala Harris

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here