Kandydat na burmistrza NYC, Eric Adams, w Radio RAMPA

Radio RAMPA wystosowało zaproszenia do udzielenia wywiadu, do wszystkich głównych kandydatów na stanowisko burmistrza miasta Nowy Jork. Przeprowadzone wywiady, będziemy publikować na bieżąco na stronie Radio RAMPA, ale również, na anglojęzycznej stronie www.RAMPANews.com . Kwalifikujących się do głosowania, zachęcamy do rejestracji, a następnie, do wzięcia udziału w tych ważnych, również dla Polonii w Nowym Jorku, wyborach. Szczegóły co do rejestracji i głosowania: Register to Vote | NYC Board of Elections Rejestracji należy dokonać do 28 maja. Prawybory odbędą się 22 czerwca. 


Gościem RADIO RAMPA, był kandydat partii demokratycznej w wyborach na burmistrza miasta Nowy Jork, Eric Adams. Eric Adams, od 2014 roku pełni funkcję Prezydenta dzielnicy Brooklyn. Wcześniej, służył w stanowym senacie, reprezentując dystrykt 20. Zanim zajął się polityką, przez 22 lata służył w nowojorskiej policji. W NYPD doszedł do rangi Kapitana. Przez lata walczył o reformę systemu, a także działał przeciwko brutalności policji. 

Eric Adams w wywiadzie opowiedział się za przywróceniem m.in. wydziału policji składającego się z oficerów w cywilnych strojach, walczących z najgoźniejszymi przestępcami (anti-crime unit został odwołany przy wprowadzeniu ostatniej reformy policyjnej); jest przeciwko legalizacji małych ilości narkotyków; nie chce aby szczepienia były przymusowe; tłumaczy, w jaki sposób chciałby dokonać reformy policji i zagospodarować jej funduszami, tak aby poprawić bezpieczeństwo w mieście; Eric Adams mówi również o planach na przywrócenie Nowego Jorku do stanu sprzed pandemii; o reformie edukacji; o tym jak uczynić miasto bardziej przystępnym cenowo i jaki ma plan na poradzenie sobie z bezdomnością.

Eric Adams przyznaje również, że w ostatnich wyborach Prezydenckich nie popierał Donalda Trumpa i przedstawia jego reakcję na fakt, że nowojorska unia policjantów, oficjalnie udzieliła poparcia byłemu Prezydentowi.

Eric Adams opowiada również o swoich relacjach z nowojorską Polonią. 


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here