Kandydatka na burmistrza NYC, Maya Wiley, w Radio RAMPA

Radio RAMPA wystosowało zaproszenia do udzielenia wywiadu, do wszystkich głównych kandydatów na stanowisko burmistrza miasta Nowy Jork. Przeprowadzone wywiady, będziemy publikować na bieżąco na stronie Radio RAMPA, ale również, na anglojęzycznej stronie www.RAMPANews.com . Kwalifikujących się do głosowania, zachęcamy do rejestracji, a następnie, do wzięcia udziału w tych ważnych, również dla Polonii w Nowym Jorku, wyborach. Szczegóły co do rejestracji i głosowania: Register to Vote | NYC Board of Elections Rejestracji należy dokonać do 28 maja. Prawybory odbędą się 22 czerwca. 


Gościem Radio RAMPA, była kandydatka partii demokratycznej w wyborach na burmistrza miasta Nowy Jork, Maya Wiley. Maya Wiley pracowała jako doradca burmistrza Billa de Blasio. Jest prawnikiem, specjalizującym się w sprawach dotyczących równości społecznej oraz rasowej. W administracji burmistrza de Blasio, doradzała w sprawach dotyczących swojej specjalności, a także, w sprawach dotyczących imigracji czy kontraktów miastowych z biznesami, których właścicielami są kobiety czy przedstawiciele mniejszości etnicznych.

Maya Wiley opowiedziała o swoim planie na zaprowadzenie bezpieczeństwa w mieście – jest zwolennikiem, redystrybucji funduszy NYPD. Jednym z jej pomysłów, jest wprowadzenie większej liczby cywilów do pomocy NYPD, tak aby np. podczas interwencji z udziałem osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, doprowadzić do deeskalacji konfliktu. Maya chce wprowadzić również reformę prawa w kwestii posiadania broni – wierzy w podejście oparte na terapii i edukacji, a także, zwiększonym dostępie do edukacji.  Jako pierwszy krok, doprowadziłaby do zwolnienia obecnego komisarza NYPD, Dermont Shea.

W wywiadzie, Maya mówi również o swoim planie na przywrócenie miasta do stanu sprzed pandemii – opowiada zarówno o rynku pracy jak i o tym, że liczyć będzie na kontrybucje od najbogatszych. Maya chce wprowadzić znaczącą pomoc dla małych biznesów, jak np. anulowanie kar czy wielu opłat. Maya przedstawia również swój plan na edukację, a na koniec mówi o swoich związkach z polską społecznością w NYC.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here