Karczewski: Senat odstąpił od prac nad projektem dotyczącym przerywania ciąży

Reklama - Advertisement

Odstąpiliśmy od prac nad senackim projektem dotyczącym przerywania ciąży. Stwierdziliśmy, że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac sejmowych w sprawie przepisów aborcyjnych – poinformował w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– W Senacie rozmawialiśmy na temat tej ustawy. Pojawił się pomysł, propozycja, żeby Senat był autorem pewnego kompromisu, kompromisu również politycznego.

Chcieliśmy zwrócić się do senatorów, również opozycji, i mieć wspólny, taki ponadpolityczny projekt i program ustawy, ale stwierdziliśmy – jestem przekonany, że słusznie – że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac nad tą ustawą w Sejmie. W związku z tym wstrzymaliśmy się od projektu senackiego – powiedział Karczewski na konferencji prasowej.

W proponowanym wstępnym projekcie – powiedział Karczewski – była mowa o tym, by w przepisach wykluczyć możliwość przerywania ciąży w sytuacji, kiedy jest podejrzenie zespołu Downa.

Marszałek Senatu zastrzegł, że w przyszłości, jeśli pojawi się taka potrzeba, jeśli pojawi się taka wola, to będzie chciał, żeby propozycja Senatu nie była propozycją jednej partii, tylko propozycją ponadpolityczną, ponadpartyjną.

– Czy to nam się uda, czy nie, i czy to będzie potrzebne, to ja w tej chwili nie wiem – dodał.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here