Klęska żywiołowa w Texasie – relacja Polki na antenie Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA była Regina Wypych, Polka mieszkająca w okolicach Dallas w stanie Texas. Regina opowiedziała o tym jak sytuacja ma się dzisiaj, a jak wyglądały ostatnie kilka dni; które chwile były najtrudniejsze? Wielu mieszkańców stanu wciąż jest bez prądu, są również problemy z wodą. Mieszkańcy stanu pomagają sobie nawzajem, aby wyjść z tego kryzysu, który jak uważa większość, spowodowany był brakiem odpowiedniej reakacji władz. Regina komentuje także przygotowania i odpowiedź polityków, w tym kontrowersyjny wyjazd Teda Cruza do Cancun.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił stan klęski żywiołowej w Texasie. Z powodu śnieżycy, zerwanych linii energetycznych i braku dostępu do wody pitnej ponad 12 milionów Teksańczyków wciąż znajduje sie w dramatycznej sytuacji. W wyniku kataklizmu zmarło przynajmniej 20 osób.

(tekst:IAR)

Mróz, śnieżyca, miliony ludzi bez prądu – groźna zima w USA – Radio RAMPA (Polish)

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here