Kolejna redukcja prędkości jazdy w Nowym Jorku

Komisarz NYC DOT Ydanis Rodriguez
Reklama - Advertisement

Nowojorski Departament Transportu ogłosił, że agencja rozpoczyna wprowadzanie ograniczenia prędkości jazdy do 20 mil na godzinę, w wybranch strefach miasta Nowy Jork – zgodnie z wprowadzonym w stanie prawem, o nazwie Sammy’s Law. Redukcje w prędkości jazdy zostaną najpierw wprowadzone w okolicach wybranych szkół, a także przy Open Streets, Shared Streets, czy tak zwanych “Regional Slow Zones,” tworzonych w każdej z dzielnic miasta. 

Sammy’s Law zostało zatwierdzone przez stan i daje miastu Nowy Jork możliwość ograniczenia prędkości jazdy do 20 mil na godzinę na pojedynczych ulicach, a 10 mil na godzinę na wybranych ulicach, które przechodzą zmiany związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Nowojorskie DOT, rozpocznie informowanie o swoich planach “community boards” tego lata, po czym, rozpocznie się 60-dniowy okres na skierowanie w tej sprawie komentarzy. 

Od września, nowojorskie DOT rozpocznie wprowadzanie limitu prędkości w 250 lokalizacjach – proces ten ma zakończyć się przed końcem 2025 roku. Szczególnie pod uwagę brane będą okolice szkół. Miasto zredukuje prędkość do 10 mil na godzinę na istniejących i przyszłych Shared Streets i Open Streets.

W każdej dzielnicy miasta, utworzone zostaną tak zwane Regional Slow Zones, gdzie obowiązywać będzie limit prędkości 20 mil na godzinę. Pierwsza lokalizacja ma zostać utworzona na dolnym Manhattanie, na południe od Canal Street – strefa ta ma zacząć obowiązywać pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku. 

Miasto zaprezentowało proponowane strefy dla każdej z dzielnic, na Brooklynie i na Queensie, pod uwagę brane są:

Nyc.gov
nyc.gov

Proponowane ulice, na których prędkość ograniczona może zostać do 10 mil na godzinę, to np. Berry Street, od Broadway do N12th Street na Brooklynie czy 34th Avenue na Queensie. 

NYC Mayor’s Office

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here