Koncert w upamiętniający 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszko w Carnegie Hall

Koncert w upamiętniający 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszko w Carnegie Hall

Fundacja Ars Activa i Fundacja Finitor serdecznie zapraszają 19 listpada br. na uroczysty koncert w Carnegie Hall z okazji – objętej przez patronat UNESCO – 200. rocznicy śmierci bohatera dwóch narodów, Tadeusza Kościuszki. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Gilińskiego, dzięki finansowemu wsparciu m.in. Konsulatu RP w Nowym Jorku, The Kościuszko Foundation oraz Polish Slavic Center. Na koncercie wystąpi Kościuszko Festival Orchestra pod batutą maestro Bartosza Żurakowskiego i Francesco Bottigliero, wraz z solistami Edytą Kulczak (mezzo-sopran – która śpiewa dzięki uprzejmości Metropolitan Opera), Marianem Sobulą (fortepian) i Mariuszem Monczakiem (skrzypce). Recytacje – Pan Olek Krupa. Prowadzenie koncertu – Pani Liliana Komorowska.

Na koncert zaprasza Mariusz Monczak, dyrektor artystyczny fundacji Ars Activa, wraz ze swoją córką, Nadią Monczak. Rozmowę przeprowadziła Klaudia Lewczuk. KOŚCIUSZKO GALA CONCERT odbędzie się w Niedzielę 19 Listopada 2017 r. o godz. 19:30 w Weill Recital Hall w Carnegie Hall. Bilety w cenie 39$ i 49$ są do nabycia w CarnegieCharge 212-247-7800 lub w kasie biletowej Carnegie Hall na rogu 57th and Seventh. Więcej informacji o koncercie pod numerem 917 455-6641 oraz na stronie kosciuszko2017.com

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts