Konsul Generalny RP w Nowym Jorku o zmianach paszportowych i sytuacji międzynarodowej

Advertisement

Gościem Radio RAMPA był Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, Adrian Kubicki. Wywiad był okazją do podsumowania roku 2021, a także, do przekazania informacji o zmianach w składaniu wniosków paszportowych, które to zmiany nadchodzą niebawem. 

Konsul Generalny Adrian Kubicki podsumował stan spraw konsularnych w okręgu nowojorskim – powiedział m.in. o zorganizowanej z sukcesem akcji Polish-American Vote, a także o tym w jaki sposób Polonia okazywała sobie wsparcie w trakcie pandemii. 

Konsul Generalny udzielił komentarza dotyczącego obecnej sytuacji międzynarodowej wywołanej działaniami Rosji wobec Ukrainy, a także zapowiedział: Polaków ubiegających się o polski paszport, czekają zmiany w sposobie składania wniosku – w wywiadzie dowiecie się kiedy i o jakie zmiany chodzi.

Na koniec, o obowiązujących zasadach wjazdu do Polski z USA (Szczegóły również na stronie: Przyjazd do Polski spoza strefy Schengen – Koronawirus: informacje i zalecenia – Portal Gov.pl (www.gov.pl) )


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here