Konsul Mateusz Stąsiek pożegnał Nowy Jork

Advertisement

Konsul Mateusz Stąsiek, który od 2012 roku pełnił funkcję zastępcy Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, kończy swoją kadencję, a tym samym opuszcza placówkę w USA. Wraca do Polski, gdzie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych przyjmuje stanowisko szefa Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

Polonia pożegnała konsula bardzo uroczyście – uroczystości odbyły się w Centrum Polsko-Słowiańskim, w Klubie Seniora AMBER oraz w Instytucie Piłsudskiego. W czwartek, 14 lipca, w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie, miejsce miała ceremonia pożegnalna dla korpusu konsularnego i partnerów amerykańskich.

Podczas tej uroczystości porozmawialiśmy z Konsulem Stąsiekiem i dowiedzieliśmy się, że te cztery lata w nowojorskiej placówce zmieniły jego jako człowieka, ubogaciły go w masę doświadczeń i nowo poznanych przyjaciół. Zapytany o moment, który szczególnie utkwił mu w pamięci z ostatnich czterech lat, odpowiedział “zamach w Bostonie.”

Równocześnie, Konsul Stąsiek potwierdził dla Radio RAMPA imiona i nazwiska następców – Konsula Generalnego RP oraz jego zastępcy.

Posłuchajcie!

Na zdjęciu Mateusz Stąsiek z żoną i córkami.

7-14-16 Konsul Pozegnanie - 6S4A7594

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here