Korea Północna zawiesza testy broni nuklearnej

Advertisement

Lider Korei Północnej Kim Jong Un powiedział, że jego kraj nie potrzebuje dokonywać już testów nuklearnych czy testów dalekosiężnych rakiet. Takie informacje przekazała telewizja KCNA. Kim powiedział również, że strefa, w której dokonywano takich testów na północy Korei Północnej, również zakończyła swoją misję.

Prezydent Donald Trump powitał tę wiadomość z radością, pisząc na Twitterze: “Korea Północna zgadza się na zawieszenie testów broni nuklearnej i zamknięcie głównego centrum testowania tej broni. To bardzo dobre wiadomości dla Korei Północnej ale i dla świata – duży postęp! Z niecierpliwością czekam na nasz Szczyt.”

Według wiadomości otrzymanych przez CNN, lider Korei Północnej chce rozpocząć nowy rozdział w historii tego kraju – ma on zamiar skupić swoje wysiłki na rozwoju ekonomicznym i polepszeniu gospodarki krajowej. Dokonać tego chce, jak podaje źródło CNN, poprzez normalizację kontaktów z innymi krajami. Dodatkowo, daje mu to w końcu uznanie liderów innych państw, a to historyczna chwila. 

Decyzja zapadła na tydzień przed wyczekiwanym spotkaniem przywódców Korei Południowej i Korei Północnej w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu krajów.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here