Krytyka działań władz Polskiego Radia po odejściu Andrusa i Kantereit’a z Trójki

Reklama - Advertisement

Opozycja krytykuje działania władz Polskiego Radia. Wszystko to w związku z głośnymi odejściami dziennikarzy z programu Trzeciego PR.

Z początkiem listopada dziennikarze Artur Andrus i Robert Kantereit odeszli z radiowej Trójki. Miało to miejsce tuż po tym jak zarząd Polskiego Radia wyraził dezaprobatę na temat z ich współpracy z telewizją TVN24. W uzasadnieniu decyzji, zarząd PR powołał się na zdanie całej rady programowej PR, która sugerować miała, by nadawca współpracował przede wszystkim z mediami publicznymi.

Jak tłumaczył przewodniczący rady, powołując się na decyzję jej członków, publiczny nadawca, powinien w pierwszej kolejności realizować projekty razem z innymi mediami publicznymi – To była intencja naszej uchwały, na którą teraz prezes PR Jacek Sobala powołuje się, zabraniając Robertowi Kantereitowi i Arturowi Andrusowi współpracy z telewizją prywatną – tłumaczył wiceprzewodniczący rady programowej PR, Jan Ordyński. Prezes PR miał przekonywać natomiast, że źle zrozumiał stanowisko rady, a zaistniałą sytuację określił manipulacją mediów.

Artur Andrus i Robert Kantereit odeszli z Programu Trzeciego Polskie Radia po wielu latach współpracy.

Andrus przez wiele lat był równocześnie prowadzącym program Szkło Kontaktowe w telewizji TVN24. Jak podaje OnetWiadomości, uzasadnił swoją decyzję słowami: “To jest dla mnie wybór pomiędzy tym, czy ja mogę coś o sobie decydować, czy nie. Dotychczas przez dwanaście lat moja współpraca z TVN24 jakoś nie przeszkadzała poprzednim zarządom, dało się to godzić.”

Robert Kantereit współpracując z Trójką od 2004 roku, prowadził równocześnie program “Wstajesz i Wiesz”, a wcześniej Dzień Dobry TVN w telewizji prywatnej. 

Adrianna Brzozowska

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here