Kto jest najgorszym gospodarzem domu na Greenpoincie?! Sprawdź, czy Twój dom znalazł się na liście.

Reklama - Advertisement

Public Advocate for the City of New York od sześciu lat publikuje listę najgorszych właścicieli domów w mieście. Co zrobić, aby na takiej liście się znaleźć? Trzeba regularnie zaniedbywać swoje obowiązki – nie dostarczać ciepłej wody, ogrzewania, nie dbać o czystość, czy nawet nie reperować dziur w schodach i dachu. Myślicie, że to nie możliwe? Nic bardziej mylnego.

Najgorszy właściciel w mieście Nowy Jork ma w posiadaniu 8 domów, a zebrał od ich mieszkańców ponad 2000 wykroczeń w ciągu ostatniego roku. Postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja ma się w dzielnicy Greenpoint, zamieszkiwanej przez Polaków.

Okazuje się, że na Greenpoincie swoje posiadłości ma pięciu z tych 100 najgorszych. W sumie osiem domów w polskiej dzielnicy jest wśród tych najbardziej zaniedbanych, a my pięć z nich, odwiedziliśmy z kamerą. Ponadto, porozmawialiśmy z ich mieszkańcami i sąsiadami. Jak ogólnie wygląda sytuacja w dzielnicy? Zobaczcie nasz materiał.

Pełna lista najgorszych właścicieli domów w NYC, oraz mapa: http://landlordwatchlist.com

Poprawka: wcześniejsza wersja tego artykułu podawała, że w sumie w dzielnicy Greenpoint swoje posiadłości ma dwóch z 100 najgorszych właścicieli, a domów na liście tych najgorszych jest pięć. Odpowiednie numery to pięciu właścicieli i osiem domów. Pięć z nich, należących do dwóch właścicieli, mieści się bezpośrednio w okolicy Radio RAMPA.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here