Kto u boku Trumpa? Gubernator stanu? Generał? Spiker Izby Reprezentantów?

Zdjęcia: Facebook
Advertisement - Reklama

Jedyny kandydat Republikanów do prezydentrury USA Donald Trump i republikański gubernator stanu New Jersey Chris Christie razem zaatakowali demokratyczną rywalkę Hillary Clinton, a także prezydenta Obamę zarzucając im słabość i niezdecydowanie.

Na wiecu w Virginia Beach, w stanie Wirginia, Trump i Christie wykorzystali niedawny atak snajpera w Dallas, który zastrzelił 5 policjantów, aby podkreślić, że Ameryka potrzebuje silnego prezydenta broniącego “prawa i porządku”, takiego jak Donald Trump.

Trump zarzucił Hillary Clinton, że jest słaba i oderwana od problemów zwykłych Amerykanów. Dowodem tej tezy ma być – jak powiedział – to, że Clinton wygłasza płatne przemówienia do czołowych biznesmenów.

Dodał, że “podział Ameryki jest głęboki”. “Są dwie Ameryki: klasa rządząca i grupy, które faworyzuje oraz wszyscy pozostali”.

Wcześniej Christie, były rywal Trumpa w prawyborach, przedstawił go uczestnikom wiecu. Jak pisze Reuter, Christie wymieniany jest jako czołowy kandydat do stanowiska wiceprezydenta, po otrzymaniu przez Trumpa oficjalnej nominacji Partii Republikańskiej do prezydentury.

W swym przemówieniu Christie zarzucił obecnemu prezydentowi Obamie, że w toczącej się ogólnonarodowej debacie na temat konfliktów rasowych i brutalności policji, zajął stanowisko wrogie policjantom.

“Nasi policjanci muszą wiedzieć, że prezydent i jego administracja będą rozstrzygać wątpliwości na ich korzyść, a nie zawsze uważać, że to co uczynili jest w pewnym stopniu złe” – powiedział Christie.

Trump aktywnie poszukuje obecnie kandydatów na wiceprezydenta. Rozważa m. in. kandydaturę byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów Newta Gingricha, z którym prowadził kampanię we ub. tygodniu i który ma być jego faworytem.

Wymieniane jest też nazwisko emerytowanego generała Michaela Flynna, ale zdaniem dziennika “Washington Post”, Trump woli do tej roli konwencjonalnego polityka. “Nie potrzebuję dwóch ludzi wrogich wobec establishmentu. Chcę zjednoczyć Partię Republikańską, a do tego byłby odpowiedni ktoś poważany i lubiany przez establishment” – cytuje dziennik słowa Trumpa.

Decyzja w sprawie kandydata do wiceprezydentury ma być podjęta w ciągu najbliższych 4 – 5 dni. Krajowa konwencja Partii Republikańskiej rozpoczyna się bowiem już w najbliższy poniedziałek w Cleveland.

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here