LIBI to również nauka poprzez sztukę!

Reklama - Advertisement

Szkoła Long Island Business Institute znana jest Wam świetnie! Najbardziej popularne kierunki to biznes, pielęgniarstwo i Homeland Security. Ale nauki ścisłe to nie wszystko! Każdy ze studentów, a nawet nauczycieli, posiada również ukryty talent artystyczny. Talenty te widzą światło dzienne, podczas organizowanego co roku, LIBI ART SHOW.

W tym roku, podczas pokazu sztuki studentów i pracowników LIBI, ukazanych zostało ponad 150 prac w dziedzinach, sztuki, szydełkowania, malarstwa i fotografii. Każdy z odwiedzających wystawę, która otwarta była od 14 do 16 września, oddać mógł głos na swoje ulubione dzieło. Zwycięzca otrzymuje symboliczną nagrodę w wysokości $100.

Co jest jednak najważniejszym celem wystawy? Jak mówi sama prezes szkoły, Monika Wiśniewska-Foote, poprzez sztukę uczniowie wciąż się uczą – o swojej różnorodności, kulturze, krajach z których pochodzą. Ta wiedza jest bezcenna. Pani Prezes zdradza również, że już wkrótce w liście zajęć szkoły, pojawią się przedmioty artystyczne i więcej zajęć humanistycznych. Czekamy! A Wy tymczasem, zobaczcie relację z LIBI ART SHOW!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here