Lokalne władze Maspeth pozywają miasto: “Stworzenie tego przytułku jest niezgodne z prawem”

Reklama - Advertisement

W środę, 31 sierpnia, członkowie Community Board 5, mieszkańcy Maspeth i ich przedstawiciele w urzędzie miasta, po raz drugi już spotkali się z komisarzem Stevenem Banks, odpowiedzialnym za sprawy bezdomnych w Nowym Jorku. Komisarz powtórzył plan miasta na zamianę hotelu Holiday Inn Express w przytułek dla ponad 110 bezdomnych rodzin. Proponowana data otwarcia, ogłoszona została na koniec października.

Ponad 1000 zgromadzonych w sali Knockdown Center zamanifestowało swój sprzeciw wobec polityki komisarza Banks’a, wstając i odwracając się do niego plecami, kiedy mówił. Komisarz odpowiadał na sporadyczne pytania, w trakcie trwania spotkania nonszalancko siedział na podium, a jedyny ruch jaki robił, to nerwowe przekładanie palcami w ręce. Na końcu, jak i po ostatnim spotkaniu, wyszedł bocznymi drzwiami i nie spotkał się z mediami.

Najważniejszą wiadomością wieczoru było oświadczenie Elizabeth Crowley, która reprezentuje dystrykt 30 w Nowym Jorku. Crowley ogłosiła, że tego samego dnia, złożyła pozew w sądzie najwyższym w Nowym Jorku przeciwko Departamentowi ds. Bezdomnych. Jak podkreśliła Crowley, zgodnie z prawem przytułek dla bezdomnych musi mieć kuchnię, a w proponowanym Holiday Inn kuchni nie ma, a co za tym idzie, projekt miasta jest nielegalny.

Według Crowley, od lutego, kiedy doszło do brutalnego morderstwa rodziny w jednym z hoteli/przytułków na Staten Island, o 50% wzrosła ilość bezdomnych umieszczanych przez miasto w hotelach. Wszystko to, pomimo deklaracji ze strony burmistrza, jak i samego komisarza Banks’a, że praktyka ta zostanie zaprzestana. Zobaczcie wideo.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here