LOT wstrzymuje połączenia do USA oprócz Nowego Jorku i Chicago

Reklama - Advertisement

Aktualizacja na 3/13/20 wieczorem: 

PLL LOT kasuje loty na 10 dni od 15 marca

 

Publikujemy treść wiadomości otrzymanej od PLL LOT:

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i w obliczu wprowadzenia przez kolejne państwa dodatkowych restrykcji dla podróżnych, LOT podjął decyzję o dostosowaniu swojej siatki połączeń do bieżących regulacji: 

Połączenie Warszawa-Miami, Warszawa-Newark, Warszawa-Los Angeles i Budapeszt-Nowy Jork (JFK) – zostają zawieszone od soboty 14 marca do 13 kwietnia 

Połączenie Warszawa-Oslo – zostaje zawieszone od 13 do 27 marca 

Ponadto, wznowienie rejsów na trasie Rzeszów-Newark – zostaje nieznacznie opóźnione o 3 tygodnie do 20 kwietnia  

Pozostałe rejsy do USA tj. z Warszawy do Nowego Jorku oraz Warszawy i Krakowa do Chicago będą wykonywane zgodnie z planowanym rozkładem.  

Więcej informacji pasażerowie mogą uzyskać za pośrednictwem LOT Contact Centre lub poprzez oficjalną stronę Facebook’a LOT-u (Messenger). 

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz pozostałymi przewoźnikami. Wprowadziliśmy również restrykcyjne procedury i dodatkowe środki zabezpieczające na pokładach samolotów, tak aby zapewnić naszym pasażerom i pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Więcej informacji pasażerowie mogą pozyskać za pośrednictwem strony https://www.lot.com/pl/en/coronavirus-travel-information 

Dodatkowo, PLL LOT w wiadomości do agentów podróży poinformował, że dla biletów wystawionych 12 marca lub wcześniej, na trasie z/do Newarku lub z/do Budapesztu, przysługuje możliwość darmowej zmiany lub zwrotu biletu. Aby uzyskać szczegółowe informacje, należy skontaktować się z PLL LOT lub biurem podróży, w którym wykupiliście bilet. 

Ponadto, przypominamy, że PLL LOT już wcześniej wydał oświadczenie, zgdonie z którym: Pasażer posiadający bilet LO (080-) zakupiony przed/w dniu 31 marca 2020 r., ważny na podróże  od 12 marca do 24 kwietnia, bez względu na jego trasę, ma możliwość dokonania jednorazowej bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r., pod warunkiem zachowania tej samej trasy i taryfy.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here