Lufthansa skreśla niemal wszystkie loty w środę

Advertisement - Reklama

Niemiecki przewoźnik Lufthansa ogłosił, że z powodu jednodniowego strajku ostrzegawczego odwołuje prawie wszystkie połączenia w środę, 27 lipca.

Władze linii lotniczych ostrzegają, że ucierpi na tym ponad 134 tysięcy pasażerów.

Z rozkładów lotnisk w Monachium i Frankfurcie nad Menem usuniętych zostanie około tysiąc lotów. Lufthansa ogłosiła, że zmiany mogą także dotyczyć pojedyńczych połączeń w czwartek i piątek. 

Niemiecki związek zawodowy Verdi wezwał około 20 tysięcy pracowników obsługi naziemnej Lufthansy do wzięcia udziału w strajku ostrzegawczym. Związkowcy odrzucili wcześniejsze oferty przewoźnika z Kolonii. Stawianie sprawy na ostrzu noża po zaledwie dwóch dniach negocjacji wyrządzi firmie i pasażerom nieopisane straty – wskazał członek zarządu Lufthansy Michael Nygeman. 

Media przypominają, że w ostatnich tygodniach personel naziemny Lufthansy był przeciążony, nie nadążał z obsługą pasażerów i bagaży, co poskutkowało już odwołaniem setek połączeń krajowych i do krajów sąsiednich.

Środowy strajk dotyczy jednak też lotów międzykontynentalnych i odbywa się w okresie szczytu lipcowego obciążenia. W niektórych landach dopiero w poniedziałek rozpoczęły się wakacje. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here