Prezydent Joe Biden nie ma już covida

Advertisement - Reklama

Prezydent USA Joe Biden pokonał Covid-19. Biały Dom poinformował, że 79-letni amerykański przywódca nie ma już prawie żadnych objawów i dziś wraca do normalnej pracy.

W codziennym raporcie na temat stanu zdrowia Joe Bidena prezedencki lekarz Kevin O’Connor poinformował, że przywódca USA zakończył 5-cio dniową kurację lekiem antywirusowym Paxlovit. Nie ma temperatury i od 36 godzin nie przyjmuje leków przeciwgorączkowych. Objawy choroby niemal całkowicie ustąpiły. Przeprowadzone wczoraj wieczorem i dzisiaj rano testy antygenowe dały wyniki negatywne napisał O’Connor dodając, że Prezedent USA zakończy dzisiaj pełną izolację, choć w ciągu 10 dni w otoczeniu innych osób będzie profilaktycznie nosił maskę. Prezydencki lekarz tłumaczył tę decyzje faktem, że po kuracji Paxlovidem u niewielkiego odsetka pacjentów może dojść do ponownego wykrycia wirusa. Biały Dom zapowiedział, że w najbliższym czasie Prezydent USA będzie regularnie poddawany testom na covid. 

Przywódca Stanów Zjednoczonych powiedział o tym, że wyzdrowiał podczas konferencji prasowej w Białym Domu:

“Mój test na COVID-19 właśnie wyszedł negatywny po pięciu dniach izolacji. Teraz będę mógł osobiście wykonywać wszystkie obowiązki. Chcę podziękować wszystkim za życzenia powrotu do zdrowia, modlitwy i telefony, które odebrałem przez ten tydzień. Chcę też podziękować zespołowi lekarzy, pracującemu w Białym Domu, za wspaniałą opiekę, którą mnie otoczyli. Na szczęście objawy były lekkie, powrót do zdrowia był szybki i czuję się świetnie”.

Od czasu zachorowania na COVID-19 prezydent Stanów Zjednoczonych pracował w izolacji.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here