Mandat za picie kawy podczas jazdy ?

Reklama - Advertisement

Prawodawcy z New Jersey zaobserwowali, że kierowcy przestają skupiać się na jeździe samochodem poprzez spożywanie posiłków i napojów. Wszyscy Ci, którzy bez porannej kawy nie funkcjonują będą mięli prawdziwy problem. Rozwiązaniem może być długa słomka, lub wypicie porannej kawy w domu, zanim wsiądziemy do pojazdu.

Pracodawcy tworzą projekt ustawy A-1908, która zakazać ma wykonywania wszelkich czynności podczas jazdy, które rozpraszałyby kierowcę i powodowały, że jedna z rąk nie może znaleźć się na kierownicy. Do takich czynności zaliczone będą między innymi: użycie telefonu komórkowego, spożywanie posiłków, spożywanie napojów, użycie urządzeń elektronicznych, które nie są częścią pojazdu.

Złamanie tych przepisów kosztować nas będzie od 200 – do 400$. Jeśli w podobnej sytuacji złapani zostaniemy po raz drugi – zapłacić będziemy musieli mandat w wysokości od 400 – 600$. Za trzecim razem będa to kary w wysokości od 600 – 800$, a także zawieszenie prawa jazdy na okres 90 dni, punkty i wezwanie do sądu.

Twórcami nowego projektu ustawy są John Wisniewski i Nicholas Chiaravalloti, którzy twierdzą,  że nowe przepisy stworzone zostały z myślą o bezpieczeństwie na drodze.

Są jednak tacy, którzy kwestionują pomysł i nie są jego zwolennikami. Do twórców kierowane są pytania czy rozmowa z pasażerem lub zmiana stacji radiowej również jest przestępstwem? Głosowanie na nową ustawę jeszcze nie zostało zaplanowane. Jeżeli natomiast projekt ustawy zostanie przegłosowany i wejdzie w życie, kierowcom nie będzie wesoło. Co sądzicie?

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here