Medale na Gwiazdkę – Wigilia Centrali Polskich Szkół

Advertisement

W niedzielę 11 grudnia odbyło się Spotkanie Wigilijne Centrali Polskich Szkół Dokształcających. Prezes Dorota Andraka podziękowała gospodyni spotkania Konsul Rzeczpospolitej Katarzynie Padło, dzięki której uprzejmości uroczystość odbyła się w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej.

Na spotkaniu nie zabrakło wyśmienitych gości na czele z Szefem Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Ministrem Adamem Kwiatkowskim i księdzem biskupem doktorem Witoldem Mroziewskim. Uroczystość uświetnili reprezentanci najważniejszych polonijnych instytucji. Są oni wielkimi przyjaciółmi polskich szkół w Stanach Zjednoczonych, a ich wieloletnia praca jest nieocenionym wkładem w polskie szkolnictwo na obczyźnie.

Minister Adam Kwiatkowski gratulował odznaczonym w tym roku za zasługi nauczycielom i rodzicom, którzy uhonorowani medalami Komisji Edukacji Narodowej nie kryli wzruszenia. Podkreślali, że odznaczenie jest docenieniem ich pracy i jednocześnie zobowiązuje do jeszcze większego wysiłku. Mówili o tym, jakim atutem jest dwujęzyczność polskich dzieci urodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Zaznaczali, że najwspanialszym owocem ich pracy jest pięknie mówiąca po polsku młodzież. Tradycyjnie na spotkaniu przełamano się opłatkiem, a uroczystość uświetniał Chór Akademicki ze Szczecina.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here