Media amerykańskie o “nacjonalistycznym” Marszu Niepodległości w Polsce

Advertisement

W niedzielnym wydaniu wiadomości, gazeta The New York Times, telewizja CNN, czy telewizja FoxNews, relacjonują obchody  Święta Niepodległości w Polsce, jako “nacjonalistyczne.” Media odnoszą się do marszu ponad 60 tysięcy osób, który zorganizowany został w Warszawie w sobotę. Uczestnicy nieśli polskie flagi i odpalali pochodnie. Liczebność uczestników tego marszu, w dużym stopniu przewyższyła ilość osób biorących udział w oficjalnych uroczystościach rządowych, które miały miejsce wcześniej tego samego dnia. 

Szczególną uwagę zwraca się w mediach amerykańskich na transparenty niesione przez maszerujących, z napisami “Biała Europa, Europa musi być biała” a także “Módlmy się za Holokaust Islamu.” Wielu z uczestników marszu krzyczało hasła “Śmierć wrogom ojczyzny” oraz “Polska katolicka, nie świecka.”

Marsz został zorganizowany przez zgrupowanie Obóz Narodowo-Radykalny. Większość jego uczestników to Polacy, aczkolwiek, nie zabrakło przedstawicieli innych narodowości. 

Podczas Marszu śpiewano pieśni patriotyczne, a wielu Polaków co roku regularnie bierze udział w Marszu Niepodległości aby pokazać swój patriotyzm.

Zdjęcia: Marsz Niepodległości Twitter

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here