Mężczyzna ze stanu Georgia planował atak na Biały Dom i Statuę Wolności

Reklama - Advertisement

FBI po rocznym dochodzeniu, zaaresztowało Hashera Jallal Taheba, 21-latka, który planował atak na Biały Dom oraz inne miejsca w USA, m.in. na Statuę Wolności. 

Mężczyzna pochodził ze stanu Georgia. Jak powiedział prokurator stanu, podejrzany planował atak na Biały Dom oraz inne miejsca w Waszyngtonie z użyciem materiałów wybuchowych. Według danych FBI, mężczyzna miał się zradykalizować, a w październiku planował podróż do ziem kontrolowanych przez ISIS. Nie miał jednak paszportu i w związku z tym zaplanował ataki na obiekty w USA. Według źródeł FBI, mężczyzna miał już gotowy plan, łącznie z diagramem przedstawiającym rozkład Białego Domu. 

W ubiegłym tygodniu, Taheb, w rozmowie z agentem pracującym pod przykryciem, zapowiedział już, że w tym tygodniu planuje odebrać broń i dokonać ataków. Broń przekazana została sprawcy w zaplanowanej dostawie z udziałem tajnych agentów FBI, którzy od roku pracowali nad zaaresztowaniem podejrzanego. 

Podejrzanemu postawiono zarzut próby zniszczenia budynku należącego do Stanów Zjednoczonych z użyciem materiałów wybuchowych. 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here