Minister Obrony Narodowej w Radio RAMPA: głos Polonii w sprawie baz jest bardzo ważny (wideo)

Minister Obrony Narodowej w Radio RAMPA: głos Polonii w sprawie baz jest bardzo ważny (wideo)

Gościem Radio RAMPA jest Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej Polski. Wywiad zarejestrowany został w poniedziałek, 29 października w Waszyngtonie, zaraz po spotkaniu szefa polskiego MON z Johnem Boltonem, doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. 

Spotkanie politykó było kolejnym z serii dotyczących utworzenia stałych baz amerykańskich na terenie Polski. Zapytaliśmy o najnowsze ustalenia i o to czy nadchodzące w USA wybory mogą mieć wpływ na negocjacje w sprawie baz. Jak podkreślił Minister Błaszczak, bardzo ważne jest aby Amerykanie polskiego pochodzenia głosowali na tych kongresmenów, którzy popierają stworzenie baz w Polsce. Warto również, aby dawali swoim przedstawicielom znać, że właśnie taka jest ich wola.

Poruszamy również kwestie międzynarodowej opinii wyrażonej przez Rosję czy państwa NATO: czego Minister Błaszczak spodziewa się po spotkaniu prezydentów Donalda Trumpa i Vladimira Putina, jakie planowane jest na 11 listopada? Jak przyznał Minister, nie rozmawiał o tej sprawie z Johnem Boltonem, który właśnie wrócił z podróży do m.in. Moskwy.

Jak rozumieć sprzeciw niektórych państw NATO w sprawie utworzenia baz w Polsce – czy to może mieć wpływ na ostateczny efekt negocjacji? Szef MON przyznał, że taka reakcja go nie dziwi, ale że relacja Polska-USA to relacja dwustronna, na którą opinia państw członkowskich NATO nie może mieć wpływu.

Jak również zapatrywać się na zagrożenie jakie pochodzi z Rosji, która jasno mówi, że jej odpowiedź na bazy w Polsce będzie stanowcza? Tutaj Minister przyznaje wprost – Rosja prowadzi propagandę, a tylko stanowcza polityka, taka, jaką proponuje prezydent Donald Trump, a co za tym idzie, utworzenie bazy militarnej w Polsce, jest największą gwarancją pokoju.

Zobaczcie pełny wywiad, który przeprowadziła Monika Adamski. 


Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

About The Author

Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

Related posts