Modyfikowany łosoś dopuszczony do konsumpcji w USA

close up of salmon
Reklama - Advertisement

Modyfikowany genetycznie łosoś stał się pierwszym produktem żywieniowym, genetycznie modyfikowanym, który dopuszczony został do konsumpcji przez człowieka w Stanach Zjednoczonych. Swoją decyzję, Food and Drug Administration, ogłosiło w czwartek.

Decyzję uzasadniono podając, że nie ma różnic “materialnych” pomiędzy łososiem naturalnym, a modyfikowanym, a jedzenie zmodyfikowowanego łososia nie jest, jak udowodniono, niezdrowe dla człowieka.

Co ważne, w momencie kiedy łosoś pojawi się w sklepie, konsumer nie będzie mógł wiedzieć jaki produkt kupuje – nie ma wymogu, aby informacja o genetycznej modyfikacji pojawiła się na opakowaniu. W gestii właściciela sklepu jest decyzja o przyjęciu produktu do sprzedaży. Oba łososie wyglądają, pachną i smakują tak samo.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here