Monika Aksamit zdobyła stypendium “Wschodzącej Gwiazdy” PSFCU

Reklama - Advertisement

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Monika Aksamit, została wybrana stypendystką Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Monika reprezentowała Amerykę w szermierce. Od Naszej Unii otrzymała stypendium w wysokości $5000.

Program stypendialny “Wschodząca Gwiazda Naszej Unii” to część programu stypendialnego PSFCU, który wyróżnia Polaków odnoszących sukcesy na arenie narodowej i międzynarodowej. Monika Aksamit, jak podkreślano podczas uroczystości, już jest “gwiazdą”, ale jak sama przyznała, stypendium jest dla niej wyjątkowo ważne. Nie wiele osób bowiem wie, jak kosztowny jest udział w zawodach, a tym bardziej, ile kosztuje start w Olimpiadzie. Jak zaznaczyła Monika, otrzymane pieniądze przeznaczy na start w Olimpiadzie w Tokio, za cztery lata.

Monika Aksamit była wychowanką trenera szermierki, Pana Janusza Młynka. Program, który Pan Młynek zaczął ponad 20 lat temu w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, otrzymał duże wsparcie finansowe od PSFCU. Dodatkowo, mama Moniki, Pani Marzena, przez wiele lat pracowała w PSFCU. Monika i Nasza Unia mają więc wiele wspólnych wspomnień.

Zobaczcie relację z wręczenia stypendium, a w niej wywiad z Moniką, jej mamą i siostrą, która zdradza co dziewczyny lubią robić w wolnym czasie. Sprawdzamy również ile waży medal olimpijski! Zobaczcie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here