Na ratunek rodzicom – rząd USA ma kierować produkcją formuły dla dzieci

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden, w środę, powołał się na ustawę o produkcji obronnej, w celu wsparcia produkcji mleka modyfikowanego dla dzieci – powszechne braki tzw. formuły, powodują kryzys w wielu amerykańskich domach. 

Powołanie się na ustawę obronną spowoduje, że rząd nada priorytet składnikom niezbędnym do produkcji formuły, a od dostawców wymagane będzie, aby zapewniać zasoby potrzebne producentom formuł, zanim klienci złożą zamówienia. Zastosowanie ustawy obronnej z roku 1950, pozwala rządowi na kierowanie produkcją zasobów – ustawa wprowadzana jest dla dobra bezpieczeństwa narodowego.

Dodatkowo, prezydent Biden zarządził program Operation Fly, na podstawie którego, amerykańskie samoloty należące do rządu federalnego, używane będą do sprowadzania formuły z zagranicy. 

“Dzisiaj wprowadzam tzw.  Defense Production Act, aby zapewnić, że producenci mają niezbędne składniki do produkcji bezpiecznej i zdrowej formuły w kraju,” powiedział Biden w swoim przemówieniu. 

Prawo z roku 1950 używane było w ostatnich latach zarówno przez Prezydenta Bidena jak i Donalda Trumpa, w związku z trwającą pandemią koronawirusa. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here