Natalia Maliszewska – polska łyżwiarka szybka z wizytą w USA

Reklama - Advertisement

Natalia Maliszewska – polska łyżwiarka szybka, dwukrotna olimpijka, wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów i mistrzyni Europy na tym samym dystansie, ponadto brązowa medalistka europejskiego czempionatu w sztafecie i biegu na 500 metrów. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów, trzecia zawodniczka Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie i wielokrotna triumfatorka zawodów tego cyklu. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Natalia Maliszewska wraz z Piotrem Michalskim przebywali z wizytą w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Polish American Sports Association, aby 22 maja 2022 roku wziąć udział w 7 edycji polonijnego biegu Polonia 5K Run, który w tym roku odbył się w Linden, w stanie New Jersey.

W wywiadzie dla Radio RAMPA, Natalia Maliszewska opowiada o swojej pasji, o tym gdzie i jak rozpoczęła się jej kariera sportowa, tłumaczy specyfikę swojej dyscypliny, czyli short tracku, a także komentuje ostatnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Na koniec opowiada o swoich planach i o tym czy zawalczy jeszcze o złoty medal Igrzysk Olimpijskich.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here