New Jersey: 8000 miejsc pracy do wypełnienia

Reklama - Advertisement

Gubernator Stanu NJ Phill Murphy, podczas konferencji prasowej w poniedziałek, przekazał najnowsze wiadomości na temat sytuacji w NJ związanej z koronawirusem.

W sobotę, gubernator nakazał mieszkańcom stanu pozostanie w domu, z wyjątkiem tych, którzy pracują w biznesach zapewniających niezbędne serwisy. Jak powiedział prokurator generalny stanu New Jersey – osoby indywidualne, które bez koniecznej potrzeby, łąmią nakaz lub organizują duże zgromadzenia, otrzymają mandaty lub upomnienia, w zależności od wykroczenia. Karane będą również biznesy, które nie stosują się do przepisów czy podnoszą bezpodstawnie ceny.

Gubernator ogłosił również, że konkretne biznesy w stanie, potrzebują zatrudnić dodatkowych pracowników. W sumie, otwartych jest ponad  8 tysięcy miejsc pracy, w tych biznesach, które uważane są za niezbędne. Jakie to miejsca pracy? Można je znaleźć na stronie https://jobs.covid19.nj.gov/ Wśród tych biznesów: WAWA, UPS, FedEX, Shop-Rite i wiele innych.

W stanie NJ potwierdzono łącznie 2844 przypadki osób zarażonych. Zmarło 27 osób. Stan zwiększył swoją możliwość testowania, stąd stały wzrost przypadków. Najwięcej przypadków odnotowano w następujących okręgach: 609 w Bergen County, 273 w Essex, 238 w Monmoth, 210 w Middlesex County, 190 w Hudson. 

W poniedziałek rano otworzona została kolejna placówka, w której można poddać się testowi – w PNC Bank Arts Center w Holmdel, NJ. W placówce otworzonej o 8 rano, szybko wykorzystane zostały testy w niej dostępne. Placówka zostanie ponownie otworzona we wtorek o 8 rano. Gubernator podkreślił, aby do przeprowadzenia testu zgłaszały się tylko osoby, które wykazują symptomy. W New Jersey otworzone zostaną nowe placówki, w których będzie można poddać się testowi – w Hudson County i w Union County. Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z centrum w Holmdel oraz w Bergen Community College w Paramus. Lista wszystkich placówek: https://covid19.nj.gov/search.html?query=Testing+Centers+in+NJ

Gubernator powiedział również, że szkoły w stanie NJ muszą być przygotowane na długi czas zamknięcia, choć podkreślił, że konkretna decyzja dotycząca tego na jak długo, nie została jeszcze podjęta. 

Gubernator powiedział także, że stan potrzebuje finansowej pomocy od rządu federalnego. Gubernator odbył rozmowę z Prezydentem Donaldem Trumpem i podziękował mu za pomoc jaką stan otrzymuje. Stan otrzyma pomoc od FEMA, m.in. powstaną tymczasowe szpitale federalne. 

Gubernator ogłosił również, że więźniowie, którzy popełnili “mniejsze” przestępstwa (minor crimes) – czyli generalnie Ci, którzy skazani są na mniej niż 1 rok kary pozbawienia wolności – zostaną wypuszczeni z więzień okręgowych. Indywidualne przypadki będą rozpatrywane jako wyjątki. Osoby wypuszczone, będą musiały zostać w domu, a także dokończyć swoją karę, kiedy sytuacja się unormuje.
 
Gubernator podkreślił też, że wydał nakaz wstrzymania operacji, których przeprowadzenie w chwili obecnej nie jest konieczne.
 
Generalne informacje na temat koronawirusa w stanie New Jersey znajdują się na stronie: https://covid19.nj.gov/
 
 
 
 
 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here