Nie da się rozdzielić tego co chrześcijańskie, od tego co patriotyczne – bp Wiesław Lechowicz o rocznicy chrztu Polski

Zdjęcie: Komisja Episkopatu Polski
Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest ks. biskup Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który obecnie przebywa na Wschodnim Wybrzeżu USA.

Ksiądz biskup celebrował uroczystą Mszę Świętą z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, która miejsce miała 16 października w kościele św. Józefa na Brooklynie. Dzień wyjątkowy – uczczono również rocznicę wybrania Karola Wojtyły na Papieża. Podczas Mszy Świętej obecni byli przedstawiciele Konsulatu RP w Nowym Jorku, KPA z Long Island, centrum Polsko-Śłowiańskiego, a także działacze polonijni. Mszę uświetnił występ połączonych chórów Okręgu 7. Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce.

Z księdzem biskupem rozmawiamy o uroczystości w Nowym Jorku, ale również, o znaczeniu tego roku jubileuszowego dla wiary i patriotyzmu Polaków na świecie. Co na przyszłość z tej rocznicy wywnioskować możemy? W rozmowie również o planach księdza biskupa oraz celach na jego wizytę w USA.

Zapraszamy.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here