NJ: artykuły szkolne kupisz bez podatku

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu New Jersey Phil Murphy, wraz z demokratycznymi władzami tego stanu, podjęli decyzję o zawieszeniu podatku od zakupu artykułów szkolnych, pod koniec wakacji. 

W ramach umowy budżetowej, zawieszony będzie podatek stanowy od sprzedaży artykułów szkolnych w wysokości 6.625% od 27 sierpnia do 5 września. Z ulgi będzie można skorzystać przy zakupie długopisów, ołówków, zeszytów, folderów, przyborów do sztuki, książek i komputerów. 

Republikanie w New Jersey nie mają wystarczającej liczby głosów aby zablokować decyzję Demokratów. Niektórzy z nich sądzą jednak, że decyzja nie rozwiązuje głębszych problemów fiskalnych z jakimi borykają się mieszkańcy stanu. Jak podaje NBC New York, Tom Szymański, dyrektor wykonawczy Partii Republikanów w stanie NJ, skomentował sprawę w emailu: “wszystko co oferują Demokraci, to $0.07 centa na tubce kleju.”

Ustawodawcy oszacowali, że przeciętna rodzina wydaje około $250 na artykuły szkolne na rok, a nauczyciele wydają około $600 własnych pieniędzy aby zakupić potrzebne do klasy materiały. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here