Nowa zasadzka na opuszczających metro – apel Polki, której udało się obronić przed złodziejem

Advertisement

“Złodzieje, zwłaszcza przed świętami, polują na damskie torebki” raportują nowojorscy policjanci. Jedną z ofiar napaści została w tym tygodniu nasza słuchaczka Anna Sawicka. Na jednej z najbardziej ruchliwych platform metra – stacji Fulton Street na Manhattanie, o godz. 9:30 rano, w środę, nieznany sprawca próbował ukraść jej torebkę, kiedy Polka opuszczała stację wychodząc przez drzwi obrotowe. Anna, która jest harcerką, nie dała się sprawcy i zdołała ocalić swoją własność. Co jednak dokładnie się wydarzyło? W jaki sposób zareagowała nasza rozmówczyni? Jak zareagowała policja? Co robić w takiej sytuacji?

Anna jest skromną osobą, która zdecydowała się podzielić z Radio RAMPA swoją historią, ponieważ, zależy jej na tym aby udało się ostrzec jak największą ilość osób – nadchodzi czas świąteczny, a to w Nowym Jorku oznacza wzmożony ruch pieszych, mnóstwo turystów i mnóstwo cennych rzeczy w naszych torbach. Metoda kradzieży jest bardzo specyficzna, a mężczyzna uzbrojony był w nóż…posłuchajcie.

Policja wciąż poszukuje sprawcy, którego rysopis jest następujący: mężczyzna, czarnoskóry, waga ok. 175 funtów, zielona kurtka i szara czapka.

Do napaści doszło przy wyjsciu z metra lini J (kierunek Broad St), na skrzyzowaniu ulic Nassau St i John St
Do napaści doszło przy wyjsciu z metra lini J (kierunek Broad St), na skrzyzowaniu ulic Nassau St i John St / Zdjęcie: GoogleMaps

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here