Nowy Ambasador Piotr Wilczek o zmianach i planach względem Polonii w USA

Advertisement - Reklama

Pan profesor Piotr Wilczek obejmuje stanowisko Ambasadora RP w USA. Pierwsze oficjalne spotkanie z Panem Ambasadorem miejsce miało 16 listopada, w rezydencji Ambasadora w Waszyngtonie, gdzie odbyło się przyjęcie z okazji święta niepodległości Polski.

Pan Ambasador spotkał się z mediami, za pośrednictwem których opowiedział o pierwszym telefonie Prezydenta Elekta Donalda Trumpa do Prezydenta Andrzeja Dudy – jak powiedział dla RAMPA Media Pan Ambasador, telefon ten wykonany został dość szybko, m.in. ze względu na postawę Polonii amerykańskiej w tych wyborach – Polonia zaczęła głosować, a to było bardzo docenione przez sztab Republikanów.

W rozmowie z RAMPA Media Pan Ambasador zapowiada, że najpewniej już w styczniu odwiedzi Nowy Jork, gdzie towarzyszyć będzie przy powitaniu nowego Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Pan Konsul Maciej Golubiewski zdał już egzaminy w Polsce i przygotowuje się do wyjazdu do USA.

Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że jednym w głównych priorytetów Pana Ambasadora, jest ustanowienie większej ilości konsulów honorowych – istniejące cztery placówki główne, to stanowczo za mało biorąc pod uwagę ilość Polaków zamieszkujących USA.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here