Nowy plan zwiększenia bezpieczeństwa w nowojorskim metrze

Advertisement

Burmistrz miasta Nowy Jork Eric Adams i gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ogłosili w weekend nowy plan przeciwdziałania przemocy w metrze. Do pracy na platformach i w wagonach metra, mają włączeni być dodatkowi, umundurowani funkcjonariusze policji. Mowa jest o funduszach na dodatkowe 1200 zmian każdego dnia, co przełoży się na 10 000 godzin pracy dziennie. 

W weekendowym ogłoszeniu zapowiedziano również utworzenie dwóch nowych szpitalnych placówek psychiatrycznych, aby pomóc osobom doświadczającym poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym.

Gubernator Hochul powiedziała, że część planu zakłada skoncentrowanie sił policji w stacjach metra połączonych z czterema głównymi węzłami kolejowymi – Penn Station, Grand Central, Atlantic Terminal i Jamaica Station – to pozwoli funkcjonariuszom NYPD zwiększyć zasięg działania w całym systemie nowojorskiego metra.

Gubernator podkreśliła wielotorowe podejście do problemu w ramach ogłoszonego planu:
➡️ zwiększona obecność policji na peronach metra i w wagonach
➡️ oferowanie szkoleń z zakresu interwencji kryzysowych dla policji i innych służb ratowniczych
➡️ tworzenie dedykowanych oddziałów stacjonarnych dla osób z ciężką chorobą psychiczną

W poniedziałek, na niektórych stacjach metra już pojawiły się ogłoszenia przypominające, że policja jest dostępna w okolicy, gdyby zaszła potrzeba zgłoszenia przestępstwa lub jakichkolwiek innych obaw.

Zdjęcie: NYC MAYOR

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here