NYC: mężczyzna, który zaatakował policjantów na Brooklyn Bridge wypuszczony bez kaucji

Reklama - Advertisement

Quaran Campbell, który ranił trzech policjantów na Brooklyn Bridge w środę, został wypuszczony bez kaucji – prokurator zarządził kaucję w wysokości 75 tysięcy, ale sędzia Robert Rosenthal, odrzucił wniosek; członkowie NYPD są zatrwożeni decyzją. 

Campbell jest oskarżony o brutalne pobicie trzech oficerów – jeden z nich stracił przytomność. Wśród ranionych policjantów, Szef Departamentu Terence Monahan, który nazwał decyzję sędziego lekkomyślną. Decyzja ta zagraża bezpieczeństwu każdego z Nowojorczyków, oraz każdego z policjantów, którzy ich chronią – powiedział Monahan.  

W piątek rano, zarówno burmistrz miasta Bill de Blasio jak i komisarz policji Dermont Shea, skrytykowali decyzję sędziego. “Atakując jednego z oficerów, atakujecie nas wszystkich i muszą być tego konkretne konsekwencje,” powiedział burmistrz. Zarówno burmistrz jak i komisarz, stwierdzili, że epidemia koronawirusa paraliżuje pracę sądów. Reprezentujący sądownictwo w Nowym Jorku, odpierają ataki, mówiąc, że sędziowie nigdy nie przestali pracować, a burmistrz stara się obarczyć winą za to co się dzieje kogoś innego. 

Za pobicie policjantów, oprócz Campbella, zarzuty usłyszeli również Shayborn Banks, 25 z Bronxu i Chanice Reyes, 24 z Morris Plains w New Jersey. Wszyscy mężczyźni, aresztowani zostali po tym, jak zaatakowali policjantów na moście brooklyńskim w środę. Do incydentu doszło, kiedy na moście spotkały się dwie grupy: członkowie pokojowego marszu przeciwko rosnącej fali przemocy w mieście Nowy Jork (wśród nich przedstawiciele wielu ugrupowań religijnych i członkowie policyjnych związków zawodowych) i protestujący, którzy się z nimi nie zgadzali, wśród nich członkowie ruchu Black Lives Matter. Ci ostatni uważali, że marsz jest zbyt przychylny policji. W trakcie “zderzenia” grup aresztowano 34 osoby. To podczas dokonywania jednego z aresztów, oskarżeni mężczyźni zaatakowali i ranili w sumie czterech policjantów – policjanci uderzani byli kijem, niektórzy z nich pobici zostali do krwi. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here