O polskim projekcie Lacrosse opowiadają Magdalena i Daniel Czerniawski

Reklama - Advertisement

Magdalena i Daniel Czerniawski opowiedzieli dla RAMPA TV o projekcie, który z polskimi i polonijnymi dziećmi realizują w amerykańskim sporcie Lacrosse. Ideą tego projektu jest przygotowanie dzieci polskiego pochodzenia do profesjonalnej gry w Lacrosse, która w 2028 ma stać się dyscypliną olimpijską. Ten projekt zakłada pracę od postaw, po to, aby w późniejszym wieku, już dobrze przygotowane i wytrenowane w tym sporcie dzieci mogły zasilać drużyny, które będą w stanie rywalizować na poziomie olimpijskim i reprezentować polskie barwy narodowe.

W dniach 26-29 maja w Filadelfii odbył się Lascrosse Heritage Cup, gdzie po raz pierwszy dwie polskie drużyny o liczebności 25 osób pod kierownictwem Państwa Czerniawskich zmierzyły się m.in. z drużynami USA.

Zdjęcia: Magdalena i Daniel Czerniawski/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here