O wyników wyborów w USA

Reklama - Advertisement

Biały Dom przekazał Polakom gratulacje z powodu niedzielnych wyborów parlamentarnych. W oświadczeniu przekazanym Polskiemu Radiu, urząd Prezydenta USA, zadeklarował współpracę z nowym polskim rządem. 

“Gratulujemy Polakom rekordowej frekwencji w niedzielnych wyborach, która jest odzwierciedleniem demokratycznej woli,” napisała w oświadczeniu rzecznika rady bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, Adrienne Watson. “Z niecierpliwością czekamy na współpracę z kolejnym rządem Polski, w celu dalszego wzmacniania bliskiej więzi, pomiędzy naszymi krajami,” dodała Watson.

Choć w amerykańskich mediach, dominują informacje o sytuacji w Izraelu i w Strefie Gazy, wiele gazet odnotowało wyniki wyborów parlamentarnych w Polsce.

Niedzielne głosowanie, było powszechnie uważane, za najważniejsze wybory w Europie w tym roku, napisał Wall Street Journal.

Dziennik New York Times ocenił, że zwycięstwo opozycji, otwiera drogę, do potencjalnie drastycznego odejścia od głęboko konserwatywnej polityki Polski i jej roli międzynarodowej, jako latarni morskiej dla prawicowych grup i polityków, sprzeciwiających się lewicowym wartościom. 

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here