“Oczko” i “Duduś” skazani na 15 lat za pomoc w zabójstwie ochroniarzy

Reklama - Advertisement

Na 15 lat więzienia skazał w środę szczeciński sąd Marka M. pseud. Oczko oraz Marka D. pseud. Duduś za pomoc w zabójstwie ochroniarzy w klubie w 1995 r. Sąd zwolnił ich z aresztu, gdyż za działalność mafijną w latach 90. skazani odbyli już kary.

Marek M. oraz Marek D. odpowiadali przed Sądem Okręgowym w Szczecinie za pomocnictwo w zabójstwie ochroniarzy z poznańskiej agencji towarzyskiej. W lipcu 1995 r. trzech Rosjan oraz Polak zastrzelili w klubie “El Chico” jednego mężczyznę, a drugiego ranili.

Szczeciński sąd skazał “Oczkę” i “Dudusia” za pomocnictwo w zamiarze ewentualnym. W uzasadnieniu wyroku sędzia Paweł Wojtysiak powiedział, że nie ma wątpliwości co do udzielenia przez mężczyzn pomocy zabójcom.

“Oskarżeni dostarczyli Rosjanom miejsce zamieszkania, utrzymanie, a także samochód wraz z kierowcą. Przekazali również jedną sztukę broni. W tym kontekście, oskarżeni wysyłając Rosjan do Poznania w celu wykonania określonych zadań, mieli świadomość tego, że pomogli im to zadanie wykonać” – wyjaśnił.

“W protokołach sprawy nigdzie nie pada stwierdzenie, że była zgoda na zabijanie. Z kontekstu można domniemywać, że nie to było celem wyjazdu Rosjan, ale morderstwo było dopuszczone” – podkreślił sędzia w ustnym uzasadnieniu wyroku.

Sąd uznał, że choć pomoc w zabójstwie miała miejsce 20 lat temu, zeznania świadków są wiarygodne.

 

Źródło: http://kurier.pap.pl

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here