Odnieśli sukces w Nowym Jorku, a teraz radzą, jak mówić, aby porwać publiczność. Posłuchaj uczniów z Legnicy

Advertisement

Ludzie boją się dwóch rzeczy: śmierci i wystąpień publicznych. Uczniowie V Liceum w Legnicy, wraz ze swoją opiekunką Małgorzatą Guzicką, uczestniczyli w grudniu w warsztatach TED-Ed, które odbyły się w Nowym Jorku.

TED-Ed to organizacja, która ma na celu nauczenie młodych ludzi mówić tak, by porwać publiczność.  Dobrzy mówcy przede wszystkim wyróżniają się pasją. Co jeszcze robić, żeby nie zanudzić słuchaczy? Posłuchajmy, a uzyskane informacje na pewno przydadzą się NAM w Nowym Roku. Posłuchajcie audycji i zobaczcie zdjęcia, nadesłane do nas przez Panią Małgorzatę Guzicką:

Więcej na temat osiągnięć naszych rodaków przeczytajcie dzięki Polskiej Agencji Prasowej z 30 listopada, jeszcze przed ich wyjazdem do Nowego Jorku:

Czwórka uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, wraz z opiekunem weźmie udział w warsztatach i konferencji TED-Ed w Nowym Jorku.

Licealiści, członkowie Klubu TED-Ed działającego w V LO od trzech lat, podczas pobytu w Nowym Jorku będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących publicznych wystąpień i debatach o tym, jak ich pasje i pomysły mogą stać się koncepcjami zmieniającymi świat. Wyjazd odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz Fundacji PZU.

Klub TED-Ed w V LO prowadzony jest przez Małgorzatę Guzicką, uczestniczkę projektu TED-Ed Innovative Teachers oraz Wiolettę Kucuk, nauczycielki języka angielskiego. Uczniowie w ramach klubu poznają wiele kluczowych dla młodych ludzi umiejętności: krytycznego myślenia, selekcjonowania informacji oraz wystąpień publicznych.

Uczą się, jak myśleć niestandardowo, jak zaciekawić publiczność swoim pomysłem, jak przykuć uwagę. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, a uczniowie tworzą swoje prezentacje, które są przedstawiane szerszej publiczności, nagrywane i wysyłane do USA.

Uczestnicy wyjazdu do Nowego Jorku:

Joanna Galik – uczennica klasy maturalnej. Uczestniczyła w tym roku w konferencji „Women to women” w Bostonie, speaker na konferencji TEDx5LyceumLegnica w marcu tego roku, tytuł prezentacji „The bucket list”.
Monika Wilczyńska – uczennica klasy biologiczno-chemicznej, lubi biologię i angielski.
Karol Dobrowolski – miłośnik historii, uczeń klasy europejskiej, lubi język angielski.
Kacper Przybyła – uczeń klasy medialnej, lubi teatr i język angielski.
Małgorzata Guzicka – nauczycielka języka angielskiego, uczestniczka pilotażowego projektu TED-ED Innovative Educators, do którego zakwalifikowało się tylko 25 nauczycieli z całego świata, współorganizatorka TEDX5LyceumLegnica, współorganizatorka konkursu Zoom in on America, organizowanego przez Konsulat USA w Krakowie, kooordynatorka klubu TED-Ed od 3 lat.

(Źródło tekstu: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here