Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami polskich miast

W dniu 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, z Placu Zamkowego w Warszawie i z około 800 miejscowości w Polsce i na świecie przeszły Orszaki Trzech Króli. Hasłem tegorocznych orszaków są słowa “Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Królowie Azji, Europy i Afryki z rzeszą kolorowych uczestników wędrowali do stajenki, gdzie pokłonili się nowo narodzonemu Dzieciątku Jezus i złożą Mu dary.

Orszak przeszedł do Stajenki na placu Piłsudskiego, gdzie Mędrcy pokłonili się Jezusowi. Uczestnicy mogli zatańczyć poloneza do melodii kolędy “Bóg się rodzi”. Po zakończeniu orszaku wszyscy wspólnie słuchali kolęd polskich i ukraińskich.

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podziękowali Fundacji „Orszak Trzech Króli” za inicjatywę wspólnego polsko-ukraińskiego kolędowania. 
W swoim przesłaniu para prezydencka podziękowała wszystkim uczestnikom za barwne pochody i wspólne kolędowanie.

Podobnie jak rok temu zbierane były pieniądze na szkolę zawodową w Kenii zlokalizowaną przy największym na świecie slumsie. Dzięki szkole uczniowie zdobywają zawód, który pozwala im zarobić na życie i rodzinę.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here