Ośrodek wczasowy na Dominikanie zamyka się z powodu braku turystów

Advertisement

Ośrodek wypoczynkowy na Dominikanie, gdzie miało dojść do brutalnego ataku na kobietę z Delaware, zamyka się tymczasowo z powodu braku turystów. Jak podaje Fox News, decyzję ogłosił w liście do agentów podróży, wiceprezes sprzedaży i marketingu dla the Majestic Resorts w Punta Cana, Ricardo Espinosa.

Espinosa oświadczył, że negatywne przedstawienie w mediach “odizolowanych przypadków, nie powiązanych ze sobą,” doprowadziło do tysięcy odwołanych pobytów w hotelach tej grupy. Amerykanka Tammy Lawrence-Daley, twierdzi, że została brutalnie pobita przez pracownika hotelu Majestic Elegance. Oddziały tych hoteli, jak twierdzi Espinosa, utrzymały 60% gości w czerwcu, lipcu i połowie sierpnia, ale w drugiej połowie sierpnia, we wrześniu i październiku, sytuacja wygląda dużo gorzej.

The Majestic Elegance Punta Cana zamknięte będzie od czwartku, 22 sierpnia. Wznowi działalność 7 listopada 2019, przed rozpoczęciem sezonu świątecznego. Wszyscy goście, którzy zarezerwowali pokoje w terminie zamknięcia, otrzymają “upgrade” do Majestic Mirage Punta Cana. Czas zamknięcia zostanie wykorzystany do przeprowadzenia renowacji i podjęcia planów na przyszłość.

Lawrence-Daley na swoim profilu Facebook, opisała jak została zaatakowana przez pracownika hotelu Majestic Elegance Punta Cana na początku tego roku. Do opisu dodała swoje zdjęcie z opuchniętą i posiniaczoną twarzą. Jak podaje Fox News, po opublikowaniu historii przez kobietę, ośrodek wczasowy zakwestionował jej wersję wydarzeń. W nadesłanym do telewizji oświadczeniu, przedstawiciele hotelu twierdzą, że kobieta zarządała $2.2 miliona w ramach ugody zadośćuczynienia lub opowie swoją historię publicznie. Ponieważ nie dostała od hotelu pozytywnej odpowiedzi, opublikowała swoją wersję wydarzeń, 4 miesiące po tym jak miały mieć miejsce. W lipcu, Lawrence-Daley pozwała hotel na $3 miliony, oświadczając, że chce sprawiedliwości za stałe, zmieniające jej życie rany.

Od czasu publikacji tej historii, w mediach pojawiły się informacje o śmierci przynajmniej 10 innych amerykańskich turystów, w różnych hotelach na Karaibach. Fox News podaje, że minister turystyki Dominikany zapewniał już wcześniej, że kraj jest bezpieczny, a wszystkie stwierdzone zgony, nastąpiły z przyczyn naturalnych. Po decyzji o tymczasowym zamknięciu hotelu, minister powiedział, że nie może komentować na temat biznesowych decyzji prywatnych przedsięwzięć, ale dodał, że Domnikana wprowadziła nowe inicjatywy, które mają na celu polepszenie wsparcia udzielanego turystom na wyspie – wśród nich są podwojone inspekcje hoteli czy wzmocniona dostępność służb ratunkowych.

W czerwcu Fox News podało, że ilość rezerwacji biletów lotniczych na Dominikane spadła o 74% przed sezonem wakacyjnym.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here