Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 8-20-19

Reklama:

Słuchaj Wiadomości Dnia w Radio RAMPA od poniedziałku do piątku rano na naszej stronie lub poprzez swoje urządzenie ALEXA.

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 20 sierpnia 2019 roku:

1) Polonia: Aleksandra Bednarek jako jedyna w tym roku Polka, ukończyła maraton 20 Bridge Swim wokół Manhattanu – maraton liczy 46,5 km, co Aleksandra pokonała w nieco ponad 7 godzin. Pływanie to nie tylko jej pasja – to sport, w którym znajduje wiele korzyści zdrowotnych, ale przede wszystkim osiąga efekty, z których może być dumna. Przepłynęła wcześniej już Kanał Katalina, a przed nią jeszcze Kanał LaManche – wraz z ukończeniem maratonu wokół Manhattanu, da jej to szansę na ukończenie trzech najważniejszych tras w pływaniu na wodach otwartych na świecie. O przepłynięciu, specyfice pływania w wodach otwartych, nieprzyjemnych kulisach takiego pływania (glony i rekiny…), oraz wpływie pływania na rozwój młodej osoby, posłuchacie w wywiadzie dla Radio RAMPA, który znajdziecie na www.RadioRAMPA.com

2) Nowy Jork: po pięciu latach od kontrowersyjnej śmierci Erica Garnera na Staten Island, policjant odpowiedzialny za jego aresztowanie przez zastosownie nielegalnego duszenia, oficer Daniel Panteleo, został zwolniony z policji nowojorskiej. Komisarz James O’Neill przekazując swoją decyzję podczas konferencji prasowej, powiedział, że inni oficerowie, zaangażowani w tę sprawę, jeszcze w tym roku poddani zostaną akcjom dyscyplinarnym. NYTimes podał, że sędzia zajmująca się sprawą oficera Panteleo oświadczyła, iż oficer nie był szczery i działał we własnym interesie. Eric Garner został oskarżony o sprzedaż luźnych papierosów. Jego zatrzymanie zostało nagrane na kamerze. Słychać jak krzyczy „nie mogę oddychać.”

3) USA – Administracja Prezydenta Donalda Trumpa zaostrza przepisy imigracyjne dotyczące wydawania zezwoleń na pracę dla imigrantów, którzy otrzymali tymczasowe pozwolenie pobytu w USA z powodu „nagłych przyczyn humanitarnych lub znaczących korzyści publicznych”. Chodzi tu konkretnie o przypadki, w których pozwolenie na wjazd przydzielane było ze względu na wyjątkowe okoliczności, jak na przykład odwiedziny u umierającego członka rodziny czy wizyta w celu uzyskania leczenia ratującego życie. Z dyrektyw administracji wynika, że ten przywilej, a nie prawo, jest nadużywany. Wedłyg nowych zasad, dany oficer ma kierować się listą tak zwanych pozytywnych i negatywnych czynników, zgodnie z którymi z rozwagą i w dyskrecji, podejmie swoją decyzję.

4) ŚWIAT – Ośrodek wypoczynkowy na Dominikanie, gdzie miało dojść do brutalnego ataku na kobietę z Delaware, zamyka się tymczasowo z powodu braku turystów. Wiceprezes sprzedaży i marketingu dla the Majestic Resorts w Punta Cana, Ricardo Espinosa oświadczył, że negatywne przedstawienie w mediach “odizolowanych przypadków, nie powiązanych ze sobą,” doprowadziło do tysięcy odwołanych pobytów w hotelach tej grupy. Amerykanka Tammy Lawrence-Daley, twierdzi, że została brutalnie pobita przez pracownika hotelu Majestic Elegance na początku tego roku, a od jej oświadczenia, media amerykańskie mówią o przynajmniej 10 przypadkach podejrzanych śmierci amerykańskich turystów na Dominikanie. O szczegółach tej sprawy przeczytacie na naszej stronie.

5) Polska: jak podaje IAR, Hasło”Dobry czas dla Polski” oraz logo – serce – znalazło się na billboardzie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński oficjalnie zainaugurował akcję billboardową przed wyborami parlamentarnymi. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna akcję zbierania podpisów. “Chcemy te podpisy zebrać jak najszybciej i jak najszybciej zarejestrować listy, żeby kandydaci mogli formalnie prowadzić kampanię wyborczą” – mówił. Joachim Brudziński zapowiadając, że na początku września odbędzie się kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts