Oto tegoroczni maturzyści ze szkół polonijnych w Nowym Jorku. Zobacz ich zdjęcia ze studniówki 2020

Reklama - Advertisement

1 lutego miejsce miała 12. już studniówka Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce. W pięknej sali Leonard’s na Long Island bawiło się 530. gości, a ponad 200. z nich stanowili tegoroczni maturzyści ze szkół polonijnych w stanach Nowy Jork, New Jersey, Pensylwania i Connecticut. W sumie, na studniówce reprezentowanych było 25 szkół, włącznie ze szkołą działającą przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

Gości powitały odpowiedzialne za przygotowanie studniówki prezes terenowy CPSD na stan Nowy Jork mgr Renata Jujka oraz prezes terenowy na stany Long Island, Floryda, Texas, Arizona mgr Ewa Załusińska.  Do zgromadzonych przemawiała również Prezes CPSD dr Dorota Andraka. Gośćmi honorowymi wieczoru byli zastępca Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku Kamil Henne oraz przedstawiciele Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Nie zabrakło czasu na podziękowania: dla dyrektorów szkół i wychowawców, rodziców, zarządu Centrali, ale przede wszystkim, padły słowa gratulacji i otuchy dla wkrótce już kończących polonijną edukację uczniów.

Po części oficjalnej, młodzież bawiła się przy muzyce, którą zapewnił zespół Windstar z Connecticut. Zobaczcie pierwszą z serii zdjęć jakie opublikujemy ze Studniówki 2020. Na zdjęciach uczniowie każdej ze szkół biorących udział w Studniówce.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here